top of page

Основні компоненти дизельної форсунки

Інжектор, як ще називається дизельна форсунка, — це ключовий компонент дизельного двигуна. Він призначений для подачі соляри в камеру спалювання. Дизельна форсунка також дозує соляру і розпорошує її. Тому деталь піддається високому навантаженню в процесі експлуатації техніки. Найбільш агресивними факторами є високий тиск і температура. Тому дуже важливо стежити за умовами експлуатації цього елемента, а також за його справністю. Адже від цього залежить функціональність двигуна і всього механізму.


Основні компоненти дизельної форсунки

З чого складається форсунка дизеля?


Будова інжектора буває різною. Вона залежить від типу цієї деталі. Але переважно конструкція дизельної форсунки має такі компоненти:

  1. Корпус. У нього вбудовані всі елементи конструкції інжектора.

  2. Розпилювач. Він має форму голки, що розподіляє паливо.

  3. Стрижень. Він же плунжер, що нагнітає необхідний тиск.

  4. Пружина. Вона фіксує голку форсунки в необхідному положенні.

  5. Штуцер подачі. Деталь бере участь у подачі дизельного палива.

  6. Клапан управління. Він виконує дозування й частоту подачі палива.

  7. Очисний фільтр. Через нього відбувається очищення дизельного палива.

  8. Штуцер відведення. Ця деталь видаляє надлишки палива, що не потрапило в камеру.


Крім того, в сучасній техніці, що застосовується і в Україні, дизельні форсунки мають електронний блок управління. У нього входять датчики й інші елементи, завдяки яким автоматично регулюються всі процеси, що протікають в інжекторі. Таким чином забезпечується повноцінна робота форсунки й мотора в цілому.


Основні функції інжектора


Аналогічний елемент використовується не тільки в дизельних, а й у бензинових двигунах інжекторного типу. У них форсунка відповідає за безпосередню подачу палива в камеру його запалювання. Займання здійснюється під дією паливного насоса високого тиску. Причому якщо порівнювати дизельний і бензиновий мотори, то в першому варіанті рівень тиску вищий. Для регулювання цього процесу застосовується форсунка, яка здатна забезпечити ефективне функціонування дизельного мотора. Вона вчасно подає паливо, рівномірно його розпилює й забезпечує герметичність всієї конструкції даної системи. Тобто, основні функції дизельної форсунки, замовити діагностику якої можна в нашій майстерні, наступні:

  • здійснення впорскування соляри в камеру спалювання палива;

  • дозування палива для забезпечення оптимальної потужності;

  • розпилення соляри в камері для повного її спалювання;

  • забезпечення герметичності системи прямого впорскування палива.


З чого складається дизельна форсунка

Види форсунок і їхня дія


Сьогодні застосовуються різні види форсунок. Основні з них:

  • Механічна. Такі форсунки використовуються в автомобілях уже кілька десятиліть. Для досягнення вимог сучасних екологічних стандартів сьогодні виробляються інжектори, в яких управління й контроль здійснюються через електронні прилади.

  • Електромеханічна. Форсунка даного виду облаштована не пружиною, а клапаном електромагнітного типу. Він також керується автоматичними датчиками. У результаті забезпечується оптимальна подача палива й частота впорскування. Але в дизельних моторах ця форсунка не застосовується.

  • П'єзоелектрична. Ця форсунка схожа на попередні варіанти. Але в ній електромагнітний клапан замінений п'єзоелементом. Його ще називають кристалом. Такий клапан спрацьовує набагато швидше і функціонує довше за інші моделі. Широко затребувані пьєзоелектронні форсунки Common Rail.

  • Насос-форсунка. Комплект таких інжекторів застосовується замість стандартного паливного насоса високого тиску. Форсунка подає паливо навіть за високого тиску, що забезпечує відмінне загоряння і максимальне спалювання соляри. Двигун з таким інжектором більш компактний.


Якщо вам потрібно замовити ремонт форсунки дизельного двигуна, в майстерні нашої компанії ви можете зробити це швидко й ефективно. У нас гарантується високоточне тестування, кваліфіковане відновлення або заміна на оригінальні деталі. На результати роботи надається тривала гарантія.

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page