top of page

Як перевірити паливний насос дизельного двигуна? Поширені методи та інструменти

Хоча дизельні двигуни вважаються довговічними та безвідмовними, в них також виникають неполадки та різноманітні проблеми. Одним із елементів, котрі можуть виходити з ладу, є паливний насос, котрий відповідає за коректне регулювання обсягу палива. Якщо ви помічаєте збої в роботі двигуна, ймовірно прийшов час звернутися за допомогою до спеціалістів Diesel Kyiv, котрі проведуть комплексну діагностику паливного насоса.


Як перевірити паливний насос дизельного двигуна? Поширені методи та інструменти

Ключові інструменти перевірки паливного насоса


До основної групи інструментів, котрі використовуються в діагностиці паливного насоса, належать:

  • щипці для зміни насоса;

  • кліщі для паливних шлангів;

  • ключ для зняття паливного насоса;

  • інструмент для зняття кришки паливного насоса;

  • кліщі для паливного колектора;

  • універсальні інструменти для регулювання паливних на.

  • знімач паливозабірника.


Основні етапи перевірки паливного насоса


На першому етапі потрібно перевірити цілісність запобіжника, через який подається живлення на насос. Ця перевірка проводиться візуально чи за допомогою омметра. Якщо запобіжник згорів, його змінюємо на аналогічний. В деяких випадках запобіжник може згоріти повторно — тоді спеціалісти усувають коротке замикання в ланцюгу, котре може виникати на дротах. Коротке замикання діагностується також за допомогою омметра.


Також можливе міжвиткове замикання, що виникає на обмотці електродвигуна. Збільшення допустимого струму може виникати через механічне заклинювання двигуна. Для його перевірки потрібно буде зняти паливний модуль та насос.


Ще одна причина неполадок із насосом — несправність реле. Щоби перевірити цей компонент, спеціалісти оглядають контакти, клеми, котрі могли окислитися. Якщо після очищування чи заміни клем, проблема не зникає, проводиться заміна реле на новий компонент.


Інколи спеціалісти можуть зіткнутися з іншою ситуацією — насос не вимикається, тому що контакти реле не розмикаються. Залипання контактів можливо усунути постукуванням, в особливо складних випадках знадобиться заміна реле.


Якщо запобіжник та реле в порядку, перевіряється подача напруги до роз'єма паливного модуля. Для цього до клем роз'єма підключаються щупи мультиметра в режимі вимірювання напруги. Далі вмикається запалювання, перевіряються показники приладу. При відсутності напруги, перевіряється цілісність проводки та контактів у роз'ємі.


Якщо при виконанні попереднього пункту паливний модуль не подає ознак життя, майстри Diesel Kyiv демонтують його та перевіряють наявність механічного заклинювання. На цьому ж етапі виконується перевірка обмотки за допомогою омметра. При обриві обмотки проводиться заміна насоса. Варто зазначити, що спеціалісти компанії Diesel Kyiv використовують насоси лише від перевірених виробників.


Коли паливний модуль розібраний, водночас перевіряється та промивається сітка грубої фільтрації. При цьому використовується щітка та бензин, всі маніпуляції проводяться акуратно, щоби не пошкодити сітку.


Ще один важливий етап діагностики — перевірка регулятора тиску палива. Якщо тиск у системі різко знижується після вимкнення двигуна, цей етап потрібно провести обов'язково. Також при несправності регулятора тиск у системі може бути значно нижчим за норму, оскільки частина дизельного пального постійно повертається до бака, через відкритий зворотний клапан. Якщо клапан не можна відремонтувати, повернувши у нормальне положення, його замінюють.


Промивка інжекторних форсунок — цей компонент паливної системи часто засмічується, ускладнюючи роботу паливної системи.


Перевірити паливний насос дизельного двигуна


Якщо всі пункти виконано, всі важливі компоненти промито, паливний фільтр замінено, але насос і далі погано прокачує пальне, вихід лише один — заміна насоса.


За допомогою спеціалістів Diesel Kyiv варто звернутися в таких випадках:

  • значне збільшення витрати пального;

  • зниження потужності двигуна;

  • поганий старт двигуна;

  • нерівномірна робота двигуна

  • поява чорного чи сизого диму.


Ви гарантовано отримаєте консультацію, комплексну діагностику та ремонт паливного насоса.


Часті питання

Які інструменти використовуються для діагностики паливного насоса?

Найчастіше використовуються щипці для зміни насоса, кліщі для паливних шлангів, ключ для зняття паливного насоса.

Які основні етапи перевірки паливного насоса?

Найчастіше проводиться перевірка запобіжника, реле, сітки грубої фільтрації, інжекторних форсунок.




 
 
 

Comments


bottom of page