top of page

Як зберегти ресурс і ефективність дизельних форсунок: рекомендації з догляду

Через неправильну експлуатацію та відсутність належного обслуговування розпилювальна техніка швидко зношується. Але ж при правильному догляді ресурс і ефективність дизельних форсунок зберегти можна надовго. Навіть якщо процес розпилення здається цілком нормальним. Щоб продовжити термін служби цих елементів дизельного двигуна і навіть збільшити їхню продуктивність, достатньо просто регулярно їх чистити й перевіряти.


Як забезпечити правильний догляд за дизельними форсунками для збереження їхнього ресурсу та ефективності?


Автолюбителі можуть поділитися масою порад, як правильно промивати й чистити форсунки. Одні це роблять дідівським методом, використовуючи розчинник, інші вважають за краще використовувати спеціальні присадки, які додають у топливо. Треті звертаються до сервісного центру. Професійний догляд за дизельними форсунками в Україні можуть забезпечити фахівці компанії ТОВ «Дизель-Київ». Наші майстри проведуть дослідження, відновлення, регулювання, а в разі потреби й заміну форсунок. Ми забезпечуємо високий рівень точності кожного етапу цих робіт. На результат встановлюється тривала гарантія. Але якщо вас цікавить можливість самостійної роботи з форсунками, давайте спробуємо розібратися в цьому питанні більш предметно.


Як зберегти ресурс і ефективність дизельних форсунок: рекомендації з догляду

Коли обслуговувати форсунки?

Насправді догляд за дизельними форсунками в Києві, як і в будь-якому іншому населеному пункті України, необхідний регулярний. Адже навіть при ідеальній експлуатації автомобіля й виборі найдорожчого пального ви не зможете захистити елементи двигуна від пошкоджень через сторонні причини. Наприклад, паливо може бути підробленим, якість мастила теж часто викликає сумніви. У результаті форсунки та інші деталі двигуна піддаються типовим навантаженням і швидше руйнуються.


Але ж форсунки належать до числа високоточних делікатних механізмів. Вони вимагають нормальних умов роботи, яка і без того здійснюється за підвищених навантажень, потужного тиску і високих температур. Уже навіть від цього відбувається істотний знос деталей. На них відкладається шар відпрацьованого мастила, який за своєю структурою подібний до застиглого лаку. Через це пропускна здатність цього механізму знижується більш ніж на чверть. 


Ознаки засміченості форсунки

Рівень забруднення цього елемента може бути просто критичним, якщо водій не забезпечує належний догляд за дизельними форсунками. У майстерні, куди він звернеться за перших ознак поломки, йому вже ніхто не зможе відновити цей розпилювач. Залишиться тільки заміна. Якщо ви нехтуєте сервісним доглядом, то неодмінно зіткнетеся з такими збоями в роботі двигуна:

 • нерівномірна робота двигуна на холостих;

 • складнощі із запуском дизельного двигуна;

 • погіршення швидкісних характеристик;

 • запізнілий відгук на натискання педалі газу;

 • підвищене витрачання дизельного палива;

 • звуки пострілів або ударів під час запуску;

 • звук робочого двигуна показує, що він троїть;

 • з вихлопної труби виходить густий чорний дим.

 • посилення перерахованих ознак у зимовий час.


Ресурс і ефективність дизельних форсунок

Способи очищення форсунок 

Якщо знехтувати зазначеними вище симптомами, то через насильницьке вмикання форсунок у роботу відбудеться їх повне коксування. Може знизитися якість випаровування паливної системи чи навіть вийти з ладу мотор, а не тільки дизельна форсунка. Догляд за нею в такому разі буде вже марним. Для очищення форсунок можна використовувати кілька способів, включно з промиванням:

 • шляхом додавання спеціальної рідини в бак;

 • на ультразвуковому стенді з тестуванням;

 • через підключення до спеціальної установки;

 • дідівським методом за допомогою розчинника.


Рекомендуємо вам не експериментувати, а забезпечити промивку і догляд за дизельною форсункою в професійній майстерні. Це дасть змогу істотно продовжити робочий стан деталі, зберігши її ресурс і ефективність.

4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page