top of page

Поради та рекомендації для підтримки і правильної роботи PLD систем у вантажних автомобілях DAF

PLD секції — ключовий вузол, необхідний для коректної роботи потужних дизельних двигунів. Саме PLD секції гарантують точну подачу палива до циліндрів, що забезпечує ефективну роботу транспортного засобу. PLD секції, навіть у таких надійних автомобілів як DAF, можуть вийти з ладу, найчастіше через рідке технічне обслуговування, неякісне паливо та природний знос.


Принцип роботи PLD систем

PLD секції почали встановлюватися на потужні дизельні двигуни вантажних автомобілів, як альтернатива традиційному паливному насосу високого тиску. Абревіватура секцій розшифровується як Pumpe-Leitung-Düse, що з німецької перекладається як «насос-трубопровід-форсунка». Ця назва допомагає зрозуміти будову цього компонента паливної системи. В ній кожен циліндр обслуговується окремим насосом, котрі обєднані у командний блок, що дповнюється електромагнітним клапаном, форсункою та магістраллю високого тиску.


PLD секції вирізняються складною конструкцією, тому важливо попередити можливі перебої в роботі, аніж ремонтувати чи замінювати окремі компоненти системи. Саме для цього важливо регулярно проходити технічні огляди — вони допоможуть виявити слабкі місця в паливній системі.


В моторах автомобілів DAF секції працюють з окремим спеціалізованим валом — це додатково ускладнює процес діагностування та ремонту.


Додаткові труднощі в обслуговування та ремонт секцій PLD спричиняє розмір. Розробники цієї системи прагнули максимально звільнити місце в моторному відсіку вантажівки, тому зробили секції PLD максимально компактними.


Як наслідок — провести ремонт паливної системи без відповідних інструментів та навиків неможливо.


Поради та рекомендації для підтримки і правильної роботи PLD систем у вантажних автомобілях DAF

Як уникнути проблем та подовжити інтервали між ремонтами PLD секцій?

Щоби заощадити кошти та збільшити проміжки між плановими ремонтами паливної системи, потрібно виконувати прості поради:

 • використовувати перевірене, якісне дизельне пальне й моторне мастило;

 • дотримуватися рекомендацій з сервісної книги автомобіля;

 • не пропускати заплановані технічні огляди;

 • не відмовлятися від зміни зношених деталей, якщо це пропонує майстер.


Також для паливної системи важливо дотримуватися правил експлуатації авто — стежити за температурою рідини для охолодження, не допускати зайвого навантаження, утримувати помірні оберти двигуна.

Серед основних причин зламу секцій PLD вивляються:

 • використання неякісного пального;

 • злами в системі змащування двигуна;

 • перегрів системи;

 • неправильне регулювання теплових зазорів клапана;

 • значне зношування системи впорскування палива.


Інколи ламання трапляються, навіть попри всі старання та намагання виконувати приписи майстра. Отже, ремонт секцій PLD знадобиться в таких випадках:

 • поганий запуск двигуна;

 • перетікання пального в картер двигуна;

 • відсутність плавної роботи двигуна;

 • підвищені витрати пального.


Також варто звертати увагу на так звані червоні прапорці. Якщо автомобіль почав диміти, це може бути стійким сигналом про ламання секцій PLD.


Ще одна ознака, котру не можна залишити без уваги — зниження потужності двигуна. При неправильному впорскуванні пального погіршується продуктивність, пальне розподіляється нерівномірно.


PLD системи у вантажних автомобілях DAF

Комплексний ремонт PLD в компанії Diesel-Kyiv

Якщо ви відчуваєте збої в роботі двигуна вантажного автомобіля DAF, фахівці компанії Diesel-Kyiv проведуть діагностику з подальшою заміною чи реставрацією пошкоджених вузлів.


Фахівці компанії використовують інноваційні технології та лише оригінальні запчастини — це гарантує ідеально плавну роботу двигуна вашого автомобіля. Виконані роботи підтверджуються гарантією на 6 місяців. Ремонту обов'язково передує ретельна, комплексна діагностика, котра допомагає виявити найдрібніші неточності в роботі. Після діагностики план ремонту узгоджується з замовником.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page