top of page

Якість палива: вплив на ефективність і тривалість роботи форсунок


Від того, яку соляру ви заправляєте у свій автомобіль, залежить дуже багато чого. Насамперед впливає якість палива на ефективність і тривалість роботи форсунок та й двигуна загалом. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні детальніше.


Якість палива: вплив на ефективність і тривалість роботи форсунок

Взаємозалежність якості палива і тривалості роботи форсунок

Солярка в автомобілі виконує такі завдання, як вироблення енергії, охолодження паливної системи, змащування прецизійних елементів насоса, а також інжектора. Від її якості залежить вироблення вихлопних газів і ступінь забрудненості масляної системи. Ба більше, залежить від якості палива тривалість роботи форсунок, їхня ефективність, а також справність усього двигуна.


Наслідки використання поганого палива і поломки форсунки

Коли форсунка зламалася або перебуває на межі, мотор починає троїти, циліндри заливає паливом, в них з'являється детонація, від чого всі прилеглі вузли і комплектуючі двигуна починають руйнуватися. Через термічний вплив виходить з ладу також турбокомпресор. Далі в циліндри потрапляють мастильні матеріали. Через це дуже сильно підвищується температура, й поршні починають оплавлятися, так само як і наконечники в розпилювачах форсунок. У результаті мотор автомобіля повністю виходить з ладу.


Основні причини потрапляння неякісного палива в автомобіль

Щоб забезпечити справну роботу двигуна, а конкретно форсунки, якість палива має бути бездоганною. Але на вітчизняних заправках вона набагато гірша, ніж у тій самій Європі. Тому наші автомобілі, навіть за умови регулярного проходження техоглядів, служать набагато менше. Середній термін справної роботи форсунки становить 130-140 тисяч кілометрів.

Однак паливо має бути не тільки якісним, а й чистим. Якщо в його складі присутні сторонні домішки або вода, то це теж може спричинити поломку елементів двигуна, і насамперед форсунки.

Просто паливний насос має змащуватися маслом, що міститься в солярі. А якщо в ній буде волога, то це призведе до корозії елементів насоса. У результаті системою піде пил і стружка. Форсунка через це буде забиватися, погіршуючи роботу паливної системи. Отже, щоб не допустити такої неприємності, потрібно через кожні 10 тисяч кілометрів міняти паливний фільтр.


Вплив якості палива на ефективність і тривалість роботи форсунок

Характеристики якісного дизельного палива та критерії вибору

Наскільки залежить справність форсунки від якості палива, ми вже розібралися. Але де ж взяти нормальну соляру, яка не буде погіршувати роботу двигуна автомобіля? Насамперед, потрібно заправлятися на сертифікованих АЗС. У такому випадку у вас буде менше ризиків залити в бак неякісне паливо, засмічене сторонніми домішками або водою. Також бажано враховувати характеристики соляри. А вони приблизно такі:

  • Октанове число. Від цього напряму залежить здатність протистояти детонації. Чим це число нижче, тим більше вірогідності, що характеристики роботи двигуна значно погіршаться.

  • Наявність спиртів. Він іноді використовується для підвищення октанового числа. Але якщо його концентрація буде занадто великою, то ходові характеристики автомобіля знизяться.

  • Ароматизатори. Вони додаються в дизельне паливо також для підвищення октанового числа. Але при занадто великій концентрації таких добавок погіршується потужність палива.

  • Інші характеристики. До них належать, наприклад, випаровуваність палива й наявність води. Останній аргумент ми розглядали вище. Саме через нього часто виникає порушення стабільності функціонування двигуна.


Пропонуємо вам у нашій автомайстерні виконати діагностику та виявлення несправностей форсунки та паливної системи загалом. У нас ви отримаєте професійне консультування, якісний ремонт, повний звіт і масу інших переваг.

3 перегляди0 коментарів
bottom of page