top of page

Середня витрата палива DAF XF 105, коли з машиною все добре

Оновлено: 21 трав.

Нідерландські тягачі цієї відомої марки вирізняються відмінною вантажопідйомністю, хорошими швидкісними характеристиками і чудовою керованістю. До того ж вони вважаються одними з найкращих у плані економності їх експлуатації. Адже в них найнижча у своєму класі середня витрата палива. DAF XF 105 у справному стані бере стільки палива, як легкова машина. Хоча це далеко не всі його переваги.


Середня витрата палива DAF XF 105, коли з машиною все добре

DAF XF 105: середня витрата палива, причини збоїв і способи їх уникнення

Обираючи вантажний автомобіль, необхідно одразу визначити, скільки він в середньому з'їдає палива. Адже цей показник однозначно має бути значним. Все це обертається значними витратами для власника та збільшенням вартості перевезень, що закладається в ціну товару. Загалом, виходить цілий ланцюжок малоприємних наслідків експлуатації транспорту, який через це видається малоефективним. Тому якщо ви прагнете обрати автомобіль для вантажних перевезень, який має низьку середню витрату палива, DAF XF 105 у справному вигляді стане оптимальним рішенням. Варто тільки оцінити рівень споживання ним соляри.


Норма витрати палива для DAF XF 105

Для початку варто зауважити, що навіть справний автомобіль у різних умовах буде по-різному витрачати паливо. Це характеризується відповідними показниками, зокрема:

  • Базовий рівень визначається за кількістю витрат літрів соляри на 100 км пробігу в спорядженому стані.

  • Транспортний показник завантаженого тягача вимірюється в літрах на 100 км і залежить від його вантажопідйомності.

  • Експлуатаційна норма вказується в літрах на 100 км пробігу в різних шляхових та інших умовах.

У цьому разі базова середня витрата пального DAF XF 105, коли з машиною все добре, становить 20,6-22,4 л/100км. Цей показник залежить від моделі конкретної вантажівки. В інших моделях цих тягачів соляра витрачається 19,8-24,7 л/100 км. Тобто, найбільш економним вважається DAF 2300 (169 kW), а найменш економним — автомобіль DAF 95 XF (315 kW). Це не більше, ніж витрачають деякі моделі легкових автомобілів, що рухаються за межами міста.


Середня витрата палива DAF XF 105

Чому збільшується витрата палива?

Є безліч чинників, що негативно впливають на витрачання палива автомобілем. Його показник залежить від стилю водіння і якості використовуваної соляри. На обсяг її спалювання впливають параметри застосовуваних шин, зняті обмеження швидкості, передавальний показник заднього моста, наявність причепа й пристроїв на даху, зокрема й параметри спойлера на ньому. Але основна причина збільшеної витрати палива DAF XF 105 — несправність автомобіля. Щоб налаштувати нормальне споживання соляри, потрібно насамперед перевірити в автомобілі:

  • Паливний і повітряний фільтри. У разі їхнього засмічення внаслідок застосування низькоякісного дизеля, а також їзди запиленими дорогами, витрачання палива може значно зростати. Адже двигун починає працювати неефективно через брак соляри в камері запалювання. Щоб усунути цей дефект, потрібно замінити зазначені фільтри.

  • Форсунки в паливній системі. Щоб нормалізувати витрату палива DAF XF 105, у майстерні нашої компанії Дизель-Київ вам порекомендують перевірити систему впорскування соляри. Адже внаслідок засмічення форсунок цей процес може бути істотно порушений. В основному призводить до цього низькоякісне пальне, а також зношені форсунки.

  • Теплопровід. Він може виявитися пошкодженим. Причому водій не відразу здогадається, що проблема виникла саме в паливній системі, а не в моторі. Внаслідок порушення герметичності буде значна перевитрата соляри. Крім того, за такої несправності значно зменшується безпека керування автомобілем. Тому так важливо своєчасно проводити його огляд.


Тобто, основний спосіб нормалізувати середню витрату палива DAF XF 105 — огляд і ремонт майстрами з високим досвідом та належною кваліфікацією. Фахівці ТОВ «Дизель-Київ» гарантують вам швидке, точне, якісне виконання профілактичних і ремонтних робіт. При цьому вартість таких професійних послуг буде цілком помірною.


1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page