top of page

Все про паливний насос високого тиску дизельного двигуна

У дизельному транспорті використовується специфічний мотор. Основний його елемент — паливний насос високого тиску. Для дизельного двигуна в Україні діагностувати, ремонтувати, встановлювати його можна в нашій майстерні. У разі необхідності ми можемо запропонувати готові рішення від найкращих сучасних виробників обладнання такого типу.


Як був винайдений паливний насос високого тиску дизельного двигуна?

Сам мотор такого типу був придуманий Рудольфом Дизелем. Однак він відрізнявся великими розмірами, слабкою мобільністю, а тому найчастіше використовувався або в суднобудуванні, або у важкій промисловості, а також в інших сферах, в яких нормально сприймалася велика вага обладнання. Щоб зробити мотор більш обертовим, багато інженерів по всьому світу намагалися його вдосконалити.


Попри великий розмір, такий агрегат був надзвичайно ефективним у застосуванні й економічно вигідним. Але його не могли використовувати масово саме через великий об'єм. Адже для цього була потрібна габаритна система подачі палива. Воно вдувалося за допомогою стисненого повітря компресором, зменшити розмір і масу якого на той час здавалося абсолютно неможливим.


Однак інженер Роберт Бош трохи більше ніж 100 років тому розробив схему, на основі якої створювалися паливні насоси високого тиску для дизельного двигуна. У Києві та інших містах України сьогодні на будь-якій вантажівці та інших видах дизельного транспорту використовується мотор з таким насосом. Першими автомобілями з таким поліпшеним двигуном були вантажний варіант Benz 5K3 та легковий Mercedes-Benz 260D в 50 к. с.


Все про паливний насос високого тиску дизельного двигуна

Сучасні паливні насоси високого тиску для дизельного двигуна

Сьогодні у нас можна замовити регулювання паливних насосів високого тиску дизельного двигуна з каталогів таких відомих фірм, як Denso, Delphi, Zexel, BOSCH, Lucas. Вони пропонують обладнання преміальної якості, яке використовується як виробниками автомобілів, так і ремонтними майстернями.


Основна функція такого агрегату — подача потрібного об'єму палива при оптимальному тиску. Точність виконання цієї процедури забезпечує регулятор. Швидкість уприскування гарантує розподільний вал. Він обертається, а розміщені на його осі кулачки здійснюють тиск на плунжери, внаслідок чого і відбувається впорскування палива.


Основний компонент, який входить в паливний насос високого тиску дизельного двигуна, — плунжерна пара. В автомайстерні компанії Diesel-Kyiv можна здійснити їх ремонт, установку або діагностику. Що стосується плунжерної пари, то вона являє собою високий циліндр з поршнем, які ідеально підходять один під інший з мінімальним зазором. Через це при поломці доводиться міняти не один компонент, а всю пару.


Різновиди ПНВТ

Існує кілька видів таких агрегатів. У нашому автосервісі паливні насоси високого тиску приймаються до діагностики та ремонту. Ми працюємо з різними їх видами, включно з:


Паливний насос високого тиску дизельного двигуна

Схема дії насосів

Цей елемент дизельного двигуна діє елементарно, незалежно від його виду:

  • Розподільчий. Спочатку за допомогою плунжерної пари відбувається нагнітання дизеля на всіх циліндрах. При цьому паливо немов розподіляється, чим і пояснюється назва насоса. Він відрізняється легкою вагою, компактними розмірами, рівномірним надходженням палива. Однак він має не дуже великий термін справної експлуатації.

  • Магістральний. Паливний насос високого тиску дизельного двигуна, замовити діагностику і ремонт якого можна на нашому сайті, відомий під іншою назвою Common Rail. У ньому паливо подається в спеціальну рампу. Після цього воно надходить на циліндри. Впорскування забезпечується за допомогою електромагнітної форсунки.

  • Рядний. Насос такого типу здійснює нагнітання дизельного пального завдяки плунжерній парі. Він вирізняється високим рівнем надійності, довговічною справною роботою, здатністю функціонувати за використання низькоякісного пального. Ці насоси встановлюються на автомобілі легкового й вантажного типу вже майже чверть століття.


Якщо вам потрібно виконати діагностику, ремонт, регулювання паливного насоса високого тиску дизельного двигуна, в автомайстерні ТОВ Дизель-Київ ви зможете замовити ці та інші роботи з гарантією їх високоякісного виконання.

4 перегляди0 коментарів

留言


bottom of page